Dnia 2023-12-30 17:00 na stadionie Stadio Marc'Antonio Bentegodi odbył się mecz Verona - Salernitana zakończony wynikiem 0-1

W dniu 30 grudnia 2023 roku na Stadio Marc'Antonio Bentegodi odbył się mecz pomiędzy drużynami Verona i Salernitana. Mecz zakończył się zwycięstwem Salernitana 1-0, po bramce strzelonej w drugiej połowie.

Mecz pomiędzy Veroną a Salernitaną

W dniu 30 grudnia 2023 roku na Stadionie Marc'Antonio Bentegodi odbył się mecz pomiędzy ekipą gospodarzy, Veroną, a drużyną gości, Salernitaną. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-1 na korzyść Salernitany. Sędzią głównym meczu był M. Mariani.

Spotkanie rozgrywane było w ramach ligi Serie A, w 18. kolejce.

Sprawozdanie z meczu

Atmosfera na Stadionie Marc'Antonio Bentegodi była niesamowita, kibice obu drużyn głośno dopinguwali swoje zespoły, tworząc niesamowity klimat na trybunach.

Po pierwszej połowie wynik był wyrównany - 0-0. Obie drużyny starały się narzucić swój styl gry, jednak nie udało im się pokonać bramkarzy rywali.

W 48. minucie meczu L. Tchaouna z Salernitany strzelił bramkę, dając prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy tym golu zanotował G. Kastanos. Verona próbowała odrobić straty, jednak nie potrafiła znaleźć drogi do bramki gości.

W trakcie meczu piłkarze Verony otrzymali dwie żółte kartki - Cyril Ngonge w 38. minucie oraz Josh Doig w 79. minucie. Natomiast zawodnicy Salernitany również zostali ukarani dwoma żółtymi kartkami - Mateusz Łęgowski w 72. minucie oraz Antonio Candreva w 90. minucie.

Nie odnotowano czerwonych kartek dla żadnej z drużyn.

Wynik końcowy meczu, 0-1 na korzyść Salernitany, oznacza porażkę dla Verony. Drużyna gospodarzy musi teraz skoncentrować się na kolejnych spotkaniach, mając przed sobą trudne starcia z Interem, Empoli oraz AS Romą. Natomiast Salernitana będzie musiała zmierzyć się z Juventusem i Napoli.