Mecz Verona kontra Napoli, wynik końcowy 1-3

W kolejce dziewiątej Serie A doszło do spotkania pomiędzy drużynami Verony i Napoli, które odbyło się na Stadio Marc'Antonio Bentegodi. Mecz zakończył się zwycięstwem Napoli wynikiem 3-1, po tym jak na przerwę goście schodzili z prowadzeniem 2-0. Sędzią tego starcia był Rosario Abisso z Włoch.

Mecz pomiędzy Veroną a Napoli na Stadio Marc'Antonio Bentegodi

Verona podejmowała Napoli w emocjonującym starciu 9. kolejki Serie A. Spotkanie odbyło się na Stadio Marc'Antonio Bentegodi, gdzie tysiące kibiców zgromadzonych na trybunach utworzyło niesamowitą atmosferę. Sędzią głównym tego meczu był Rosario Abisso z Włoch.

Potęga napastników Napoli

Od samego początku meczu faworytem byli goście, którzy prezentowali znakomitą formę w tym sezonie. Już w 27. minucie Napoli objęło prowadzenie za sprawą świetnej akcji ofensywnej. Manuel Politano wpisał się na listę strzelców, a asystę zanotował Gianluca Raspadori. To był pierwszy z wielu nieprzespanych noców dla obrońców Verony. Nawet przed przerwą goście zwiększyli swoją przewagę. W 43. minucie to Kvaratskhelia wpakował piłkę do siatki przeciwnika, a asystę zaliczył M. Politano. Verona próbowała odpowiedzieć, ale ich wysiłki były nieskuteczne. Zawodnicy Napoli byli zdecydowanie lepsi w wykańczaniu akcji.

Dominacja Napoli

Druga połowa nie przyniosła poprawy dla gospodarzy. Napoli nadal dominowało na boisku i utrzymywało wysokie tempo gry. W 55. minucie Kvaratskhelia ponownie wpisał się na listę strzelców, zdobywając drugiego gola w tym meczu. Asystę ponownie zanotował M. Politano, który od samego początku udowadniał swoją wartość dla drużyny. W końcu, w 60. minucie Verona zdołała zdobyć honorowego gola. Dusan Lazović skutecznie wykorzystał sytuację, by zmniejszyć straty dla swojego zespołu. Jednakże, nie była to wystarczająca motywacja dla Verony, aby powstrzymać rozwścieczonych piłkarzy Napoli.

Kartki - ostre starcie na boisku

Ostre starcie przyczyniło się do kilku żółtych kartek dla obu drużyn. W drużynie gospodarzy Giangiacomo Magnani został ukarany w 37. minucie, a Davide Faraoni w 44. minucie. Federico Bonazzoli dołączył do listy karanych zawodników Verony w 65. minucie. W drużynie Napoli kartki żółte otrzymali Mário Rui w 45. minucie oraz Jesper Lindstrøm w 80. minucie. To dowodzi, że zarówno Verona, jak i Napoli były zaangażowane w zaciętą walkę o zwycięstwo.

Podsumowanie

Mecz pomiędzy Veroną a Napoli zakończył się zwycięstwem gości 3-1. Napoli udowodniło, że są jednym z najlepszych zespołów w Serie A. Ich ofensywna gra oraz skuteczność w wykańczaniu akcji były nie do zatrzymania dla Verony. Następne mecze dla Verony to starcia z takimi rywalami, jak Juventus, Bologna i Monza. Z pewnością będą musieli podjąć dodatkowe wysiłki, aby powrócić na ścieżkę zwycięstw. Natomiast Napoli czekają mecze z Union Berlin, AC Milan i Salernitaną, które będą kolejnymi wyzwaniami dla drużyny.